Misi Piknik Alanı

0
3165

Bursa’ da piknik yapılacak yerler dendiğinde şüphesiz Misi piknik alanı bu yerlerin başında gelir. Tabi piknik yapılacak alandan beklenti de önemlidir. Kimi şehirden uzak olsun kimi yakın doğal güzelliği olsun, kimi de sakin kalabalık olmasın ister. Misi piknik alanını tanımlamak gerekirse;

  • Şehre Yakın,
  • Doğal Güzelliği Var,
  • Lavabo ve Sosyal Aktivite İçin Alanlar Mevcut,
  • Giriş Ücretli Olduğu İçin Bakım Ve Temizlik Düzenli Yapılıyor,
  • Oturma alanları mevcut.

Bu Başlıklara Hemen Ulaşın;

Misi Piknik Alanına Nasıl Gidilir?

Burayı merkezden tarif etmek gerekirse, İzmir yolu istikametinde giderken, Orhaneli yoluna dönüş kavşağından (Carrefour Kavşağı) içeri girip 6 km kadar gitmeniz gerekmekte. Buraya yaklaşırken sağlı sollu çeşitli piknik alanlarına denk gelebilirsiniz, suyun olmadığı sadece ormanlık piknik alanları da mevcut.

Misi Piknik Alanı

Buranın artı yönlerini yukarıda belirttik eksi yönleri ne diye soracak olursanız, şehre yakınlığından dolayı fazla tercih ediliyor dolayısı ile hafta sonu gidecekler için kalabalık oluyor, dere kenarında boş masa bulmak için mutlaka erken gitmeniz gerekmekte. Eğer imkanınız varsa hafta içi gitmenizi tavsiye ederim, oldukça sakin oluyor. Çocuklar için oyun parkı mevcut. Piknik alanının günlük olarak temizliği yapılıyor. Giriş ücretli (5TL) dir. Girişte ücret alınmasını olumlu karşılıyorum şahsen, ücretsiz olan neredeyse tüm alanları çöpten geçilmiyor.

Misi piknik alanında dere kenarında kısa bir yürüyüş yapabilir veya dere kenarındaki banklarda pikniğinizi yapabilirsiniz.

Misi Piknik Alanı Nerede?
  • Orhaneli yolu üzerinde şehir merkezine 14 km uzaklıkta yer almaktadır. Araç ile gidecekler için yol tarifi almak için tıklayınız.
  • Otobüs ile gidecekler için Acemler Metro istasyonunun oradaki otobüs duraklarından 2/B Hattına binebilirler.

Fotoğraflar:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here