Ericek Göleti & Adrenalin Park

7
29836

Bursa’nın kazandığı yeni değerlerden birisi Ericek Göleti. Bursa da gezilecek yerler listenize eklemeniz gereken, sizi dinlendirecek, haftanın yorgunluğunu atabileceğiniz çok güzel bir destinasyon. Burada piknik yapabilir, gölün etrafında ve çevresinde yürüyüş yapabilir, balık tutabilir, yeni açılan Adrenalin Parkta keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Aynı zamanda da kamp alanı olarakta çok ideal bir yer.  Henüz tam keşfedilmediği içinde doğal güzelliğini korumakta. Şimdi detaylı olarak Ericek Göleti nerede? Nasıl Gidilir? Neler yapılır inceleyelim.

Öncelikle bu başlıklara hemen ulaşabilirsiniz.

Ericek Göleti

Ericek Göleti Katırlı Dağlarının eteklerinde sulama amacı ile oluşturulmuş yapay bir gölettir. Gürsu ilçesine bağlıdır. Şehir merkezinden 36 km uzaktadır. Gidiş yolu ne güzel ne de kötü diyebilirim, dikkatli gitmenizde fayda var. İçerisinde piknik alanları ve adrenalin parkı ile güzel vakitler geçirebileceğiniz bir alan. Unutmadan giriş ücreti 5 TL bunu da söylemekte fayda var.

Not : Ericek gölünün bir çok yerinde telefon çekmiyor fakat baz istasyonu kurulumu için belediyenin çalışmaları devam ediyor, bunu da söylemeden geçmeyelim.

Bu manzarayı görmek için illaki drone ihtiyaç yok 🙂 Adrenalin parkın arkasındaki tepeye (240m yükseklik) çıkıp keyifli bir seyir hemde spor yapabilirsiniz.

Ericek Göletinde Neler Yapılır?

Ericek göleti Bursa’ nın yeni yeni keşfedilen ve son zamanlarda yapılan yatırımlarla uğrak bir nokta olma yolunda hızla ilerleyen bir destinasyon. Yolun uzunluğu sizi caydırmasın, biz bu yola değdi dedik, eminim sizde bizimle aynı düşüneceksinizdir 🙂

Ericek göleti şehirden uzak, yeşilin içinde insana huzur veriyor. Belediyenin oluşturduğu banklar sayesinde göl kenarında ve orman içindeki piknik alanlarında mangalınızı yapabilirsiniz. Piknik alanı olarak göl çevresinde bir çok çeşme bulunmaktadır. Ayrıca lavabosu ve mescidi ile de herşey düşünülmüş. Göl kenarında ağaçların gölgesi altında keyifli vakit geçireceğinize eminim.

  • Adrenalin Park

Ericek göleti Adrenalin Park Haziran 2018′ in ilk pazar günü hizmete açıldı (Sezon Açılışı). Gürsu adrenalin parkta, olimpik trap poligonu, okçuluk poligonu, dağcılık tırmanma parkuru, atv safari parkuru, yapay tırmanma duvarı, kampçılık alanı, zipline hattı, gölet sporları alanı (airboat,  kano sporları) ve seyir alanları yer alıyor. Ericek göleti zipline hattı ile Bursa’ da bir ilk olma özelliği taşıyor. Atış poligonu ile de farklı bir hizmet sunuluyor. Ayrıca deniz bisikletleri ile gölün üzerinden alanı keşfedebilirsiniz.

  • Bungalov Evleri

Ericek göleti bungalov evleri bu yıl (2018) hizmete açıldı. Her bungalov evinin bahçesi, oturma alanları, cafe, restaurantı ve yörük çadırı bulunmaktadır. Ericek göleti bungalov evlerini ev olarak kiralayabileceğiniz gibi, yatak olarakta kiralayabilme imkanınızın olduğunu öğreniyoruz.

Ericek göleti bungalov evleri günlük kiralama ücreti : 150 TL (Fiyat bana yüksek geldi, umarım düşürürler.)

  • Ericek Göleti Kamp

Ericek göleti kamp için çok ideal bir yer. Göle ilk girdiğinizde . Yukarıda da bahsettiğimiz gibi lavobosu, Çeşmesi ufak büfesi ile tüm zorunlu ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Ateş yakmak için ormanlık alandan kozalak ve dal toplayabilirsiniz. Kamp ile ilgili merak ettiğiniz bir çok sorunun cevabını buradan öğrenebilirsiniz.

  • Olta Balıkçılığı

Ericek göletinde balık tutmakta keyifli hem güneşten kaçabileceğiniz alanlar çok, hemde balık tutarken bi taraftan da pikniğinizi yapabilirsiniz.

Ericek Göletine Nerede, Nasıl Gidilir?

Ericek göleti Gürsu’nun Ericek Köyüne 3 km uzaklıktadır.

Ericek gölüne 2 farklı gidiş yolu mevcut. Ben size Barakfakih’ ten gidiş yolunu anlatacağım, diğer yoldan gitmek isterseniz de haritaya tıklayıp diğer güzergahtan yol tarifi alabilirsiniz.

Şehir merkezinden tarif etmek gerekirse Kent Meydanından Ankara istikamete giriyoruz, Kestel ilçe merkezi girişini geçtikten sonra 4-5 km sonra sola kasapları ile meşhur Barakfakih mahallesi istikametine dönüyoruz. Barakfakih’ in merkezine gelmeden sağa gidiyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken bir husus navigasyon sizi derenin sağından götürüyor bu yol hem bozuk hemde uzun buraya girmeden derenin sol tarafından gidiyoruz. Burada Ağlaşan tabelalarını takip ediyoruz. Ağlaşan köyünün girişine geldiğimizde ise Ericek tabelaları karşımıza çıkıyor. Takip ediyoruz ve Ericek köyü girişinden tabelaların gösterdiği yöne sağa dönüyoruz ve 3 km sonra Ericek Gölündeyiz.

Toplu taşıma ile gidecekler için malesef şuan için böyle bir seçenek mevcut değil.

* Gidiş yolunda yollar çakıllı ve bozuk kısımlar var bu yüzden çok dipten gitmeyin aracın kayma durumu olabilir.

* Ayrıca dönüş yolunda Barakfakih yol üzerinde meyvelerin satıldığını görürseniz almanızı tavsiye ederim, hepsi yeni toplanmış ve lezzetli oluyor, pişman olmayacaksınız.

Navigasyon ile gidecekler için bu linkten yol tarifi alabilirsiniz.

Fotoğraflar:

7 YORUMLAR

    • Yorumunuz için teşekkürler 🙂 güncel fiyatları hatırlıyorsanız yazabilirsiniz, yazımızda da güncellemiş oluruz. Gideceklerin bilmesinde fayda var.

  1. Kamelya bile paraylaysa yürümeyede para isterler ailemle gitmeyi düşünüyordum daha ilk yorumda caydım gelişi güzel bir doga yürüyüşü bedava 😉

  2. Bugün (3 Ekim) tarihinde gitme fırsatım oldu. Hafta içi ve sezon harici olduğu için tenhaydı. Ancak Türkiye’deki tüm piknik alanları gibi çöp doluydu. Adrenalin park açık, kafeterya kapalıydı. Giderken Barakfakih yolundan gittim (kesinlikle tavsiye etmem), dönerken Dışyaka – Gürsu üzerinden mis gibi asfalt ve manzara ile geldim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here